Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Statistika

Llamkos Kosova arkëtoi tri pikë në Fushë Kosovë 

Skuadra kryesuese e Raiffeisen Superligës, Llamkos Kosova ka shënuar fitore sot kundër Fushë Kosovës, me rezultat 2:0, në ndeshjen e parë të javës së 16-të. Sfida e zhvilluar në stadiumin “Ekrem Grajçevci” në Fushë Kosovë, në praninë e rreth 2.000 tifozëve ishte interesante dhe madhështore…

Statistika

Gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Sot janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 16-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 15-të në Ligën e Parë. Kjo javë nis me ndeshjen ndërmjet Fushë Kosovës dhe Llamkos Kosovës, që do të zhvillohet, të premten, në orën 13:00, në stadiumin “Ekrem…

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtarë,  në mbledhjen e rregullt mbajtur më datë 12.03.2013  shqyrtoi procedura e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga  ana e komesarëve…

Lajmet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, Ismet AHMETI, më datën 12.11.2013, lidhur më regjistrimin e ndeshjeve të javës së  15-të  për Kampionatin 2013/14,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së Kosovës në futboll (kategoria e SENIORËVE), andaj duke u…

Lajmet

Termini i ndeshjeve të fundjavës 

Është caktuar termini i ndeshjeve të javës së 16-të në Raiffeisen Superligë dhe i ndeshjeve të javës së 15-të (të fundit të stinorit vjeshtor) në Ligën e parë.         Raiffeisen SUPERLIGA, java e 16-të: E premte, 15.11.2013 nga ora 13.00 Fushë Kosova…

P