Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Statistika

Drenica barazoi sërish 

Skuadra e Drenicës ka realizuar barazimin e tretë radhazi, duke e vazhduar serinë pa humbje që tashmë ka arritur në 10 ndeshje. Kuqezinjtë e drejtuar nga Afrim Jashari, sot, para tifozëve të vet në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj kanë barazuar me Trepçën’89, me rezultat…

Lajmet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, Ismet AHMETI, më datën 08.11.2013, lidhur më regjistrimin e ndeshjeve të javës së  14-të  për Kampionatin 2013/14,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së Kosovës në futboll (kategoria e SENIORËVE), andaj duke u…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Sot është caktuar termini dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 15-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 14-të në Ligën e Parë. Në shoqërinë elitare, të shtunën, luhet vetëm një ndeshje, ajo ndërmjet Drenicës dhe Trepçës’89, derisa pesë ndeshjet e tjera zhvillohen të…

Statistika

Drita iu gëzua fitores në Ferizaj 

Futbollistët e Dritës kanë shënuar fitore si mysafirë në ndeshjen e fundit të javës së 14-të në Raiffeisen Superligë. Ata, sot, e kanë mposhtur Ferizajn, në stadiumin ‘Ismet Shabani’, me rezultat 1:0, nën drejtimin e trajnerit të ri, Arbnor Morina. Kjo ndeshje prodhoi një lojë…

Statistika

Prishtina realizoi fitoren e parë si mysafire 

Sot janë zhvilluar katër ndeshje në kuadër të javës së 14-të në Raiffeisen Superligë, ku dy ndeshje kanë përfunduar pa gola, derisa në një ndeshje fitores iu gëzuan mysafirët dhe në një tjetër vendasit. Skuadra kampione në fuqi, Prishtina, ka shënuar fitoren e parë si…

Statistika

Llamkos Kosova e shkëputi një pikë në Skenderaj 

Ndeshja e parë e javës së 14-të në Raiffeisen Superligë ndërmjet Drenicës dhe Llamkos Kosovës, që u zhvillua, sot, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, është mbyllur pa fitues, me rezultat 1:1. Kuqezinjtë kanë qenë në rrugë të mirë për të realizuar fitoren e gjashtë…

P