Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përberje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e rregullt mbajtur me datë 29.10.2013 – ora 16,00, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhjet e kaluara si dhe inicimet e filluara…

Aktivitete

Takim konstruktiv në FIFA 

Ka përfunduar takimi ndërmjet krerëve të FFK-së, kryetarit Fadil Vokrri dhe sekretarit të përgjithshëm Eroll Salihu,  z. Sep Blatter dhe krerëve të Federatës së Futbollit të Serbisë, në selinë e FIFA-s.  Takimi ka rrjedhur në frymë shumë konstruktive dhe mirëkuptimi. Është biseduar për problemet e…

Statistika

Hysi ia ndali serinë pozitive Ferizajt 

Sot është zhvilluar ndeshja e parë e javës së 13-të në Raiffeisen Superligë, ku skuadra e Hysit ka shënuar fitore para tifozëve të vet në duel me Ferizajn, me rezultat 2:1. Kjo fitore ia ka mundësuar Hysit që ta zhvendosë rivalin e sotëm nga pozita…

Lajmet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, Ismet AHMETI, më datën 29.10.2013, lidhur më regjistrimin e ndeshjeve të javës së  13-të  për Kampionatin 2013/14,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së Kosovës në futboll (kategoria e SENIORËVE), andaj duke u…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të mesjavës 

Janë përcaktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 13-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 12-të në Ligën e Parë. Këto sfida do të zhvillohen gjatë kësaj mesjave, derisa ndeshja hapëse do të jetë ajo ndërmjet Hysit dhe Ferizajt, që zhvillohet, të martën, në…

Statistika

Trepça’89 dhe Besa shënuan fitore si vendase 

Sot janë zhvilluar dy ndeshjet e fundit të javës së 12-të në Raiffeisen Superligë, e ku fitoreve iu gëzuan skuadrat vendase. Trepça’89 me mund të madh arriti të shënojë fitore në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë kundër Feronikelit, me rezultat 1:0. Golin e vetëm në…

P