Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Aktivitete

Vazhdon bashkëpunimi ndërmjet FFK-së dhe Air Prishtina 

Sot më 23 shtator, është nënshkruar kontrata për vazhdimin e bashkëpunimit ndërmjet FFK-së dhe Kompanisë “Air Prishtina”. Pas një viti të shkëlqyeshëm dhe korrekt të bashkëpunimit me “Air Prishtina” kemi vendosur që të vazhdojmë edhe më tutje bashkëpunimin, ka thënë kryetari i FFK-së z. Fadil…

Statistika

Llamkos Kosova bindëse kundër Feronikelit 

Skuadra e Llamkos Kosovës ka shënuar fitore në ndeshjen e parë të javës së 7-të në Raiffeisen Superligë, duke e mposhtur Feronikelin, sot në Vushtrri, me rezultat 3:0. Me këtë fitore skuadra e drejtuar Ismet Munishi është rikthyer në pozitën e parë në renditje, me…

Aktivitete

Nga mbledhja e KE të FFK-së 

Sot më 24 shtator, Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, nën drejtimin e Fadil Vokrrit kryetar, mbajti mbledhjen e vet të radhës ku pikë kryesore ishte rrjedha e  deritashme të kampionatit. KE konstatoi se me gjithë disa probleme që u shfaqen në javën e dytë e të…

Aktivitete

Vokrri takoi Bordin e SHGSPK-së 

Sot më 17 shtator, kryetari i FFK-së Fadil Vokrri bashkë me nënkryetarin Agim Ademi dhe sekretarin e përgjithshëm Eroll Salihu kanë pritur kryetarin e Bordit të Shoqatës Profesionistë  e Gazetarëve sportivë të Kosovës(SHPGSK), z. Milaim Krasniqi me anëtarët e Bordit. Kryetari Vokrri duke i përgëzuar…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 7-të 

Sot është tërhequr shorti i gjyqtarëve për ndeshjet e javës së 7—të në Raiffeuisen Superligë dhe të javës së 6-të në Ligën e Parë, të cilat do të zhvillohen këtë mesjavë. Javën e 7-të në Raiffeisen Superligë e hap ndeshja në Vushtrri ndërmjet Llamkos Kosovës…

Statistika

Hysi lider i ri i Raiffeisen Superligës 

Janë zhvilluar ndeshjet e javës së 6-të në Raiffeisen Superligë. Kjo javë u karakterizua me katër fitore të vendasve dhe dy barazime, derisa në gjashtë ndeshje u shënuan 12 gola. Pozitën e liderit pas kësaj jave e mori Hysi, skuadër e cila realizoi fitoren e…

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e  Avni Shala – anëtarë, në mbledhjen e rregullt mbajtur më datë 17.09.2013 dhe 19.07.2013  shqyrtoi  procedurat e iniciuara nga ana e Komisarëve  të Garave pas përfundimit të ndeshjeve  të…

P