Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Vokrri: Në tetor do të luajmë kundër Panamasë e Kanadasë 

Sot më 22 maj në hotel “Eemerald” kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri bashkë me sekretarin e përgjithshëm z. Eroll Salihu dhe përzgjedhësin z. Albert Bunjaku mbajtën një konferencë me gazetarë. Duke i përshëndetur gazetarët e pranishëm kryetari Vokrri në fillim i falënderoi për punën…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

20.05.2014 – Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e vet të mbjatur me datë 20.05.2014 ( ditë e martë ora 16,00 ) shqyrtoi procedurat e  hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarëve të garave pas përfundimit…

Kombëtarja A, Lajmet, Të veçuara

Kosova pësoi humbje nga Turqia 

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbje të thellë në ndeshjen e dytë miqësore ndërkombëtare me lejen e FIFA-s. Skuadra e Albert Bunjakit, të mërkurën, në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, në praninë e rreth 17 mijë tifozëve u mposht nga kombëtarja e Turqisë, me rezultat…

Vendimet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, së Kosovës në futboll, (në cilësin e udhëheqsit të garave), më datën 20.05.2014, në procedurën e regjistrimit të ndeshjeve të javës së 31-të për Kampionatin 2013/14, – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së…

Lajmet

Bunjaki publikoi listën e lojtarëve për dy miqësoret e majit 

Sot më 19 maj përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunajki bashkë me ndihmësin e tij Muharrem Sahiti në hotel “Emerald” e mbajtën një konferëncë me media ku shpallën listën e lojtarëve dhe programin e tyre para ndeshjes me Kombëtaren e Turqisë, që do të…

P