Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: Maki Bajrami

Kryesore, Lajmet

Dion Ajvazi i thotë “PO” Kosovës 

14 qershor, 2021 – Presidenti Agim Ademi bashkë me nënkryetarin Agim Dibranin, sot pritën në takim Dion Ajvazin, futbollistin me prejardhje nga Kosova i cili karrierën e tij po e zhvillon në Gjermani. 17-vjeçari, i cili aktualisht luan te Hertha BSC U17, i është përgjigjur…

Kryesore, Lajmet

Presidenti Ademi takoi ministrin Vitia 

10 qershor 2021 – Presidenti Agim Ademi në shoqëri të kryetarit të tifogrupit  Dardanëve, Lulzim Berisha takuan sot ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia. Në këtë takim u bisedua për çështjen e vaksinimit të ekipeve të cilat do të marrin pjesë në garat evropiane e po…

Kombetaret, U21

Kosova U21 barazon me SC Gjilani 

03 qershor 2021- Kombëtarja U21 e Kosovës sot ka zhvilluar një ndeshje miqësore me SC Gjilanin, në stadiumin “Fadil Vokrri”. Ky takim i paraprinë ndeshjes zyrtare që Kosova U21 do ta zhvillojë kundër Andorës, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2023. Përzgjedhësi Michael Nees…

Kryesore

Presidenti Ademi priti rekordmenin e Guinnes 

18 shkurt 2021 – Presidenti Agim Ademi sot priti në takim zhonglerin e njohur kosovar, njëherësh rekordmenin e Guinness, Agim Agushi, e ku i pranishëm ishte edhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu. Agushi shprehu mirënjohje për punën e mirë që po bëhet në FFK në…

Aktivitete, Kryesore

Ambasadori gjerman viziton FFK-në 

28 janar, 2021 – Presidenti Agim Ademi ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Joern Rohde me bashkëpunëtorë, e ku të pranishëm ishin edhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu dhe drejtori teknik, Michael Nees. Ambasadori Rohde shprehu gatishmërinë për vazhdimin e  përkrahjes…

P