Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk2

Aktivitete, Kryesore

Presidenti Ademi priti në FFK studentët e UP-së 

26 prill, 2024 – Presidenti Agim Ademi ka pritur sot në selinë e FFK-së studentët e gazetarisë të Fakultetin Fillologjik në Universitetin e Prishtinës. Studentët, të cilët pretendojnë që në të ardhmen të bëhen gazetarë të sportit, zhvilluan një vizitë në Federatën e Futbollit të…

Kombetaret, Kryesore, Lajmet, U19

U19/ Kosova pëson humbje nga Spanja 

23 mars, 2024 – Kombëtarja e Kosovës U19 ka pësuar humbje nga Kombëtarja e Spanjës e kësaj grupmoshe me rezultat 2:1, në stadiumin “TSC Trate Gornja Radgona” të Sllovenisë, në ndeshjen e dytë të “Elite Round” për kualifikim në Kampionatin Evropian 2024. Ndonëse Dardanët patën…

Kryesore, Lajmet, U19

U19/ Kosova lidere e grupit, e mposht Austrinë 

20 mars, 2024 – Kombëtarja e Kosovës U19 e ka nisur me fitore turneun kualifikues për Kampionatin Evropian 2024. Të mërkurën Dardanët e kanë mposhtur Austrinë e kësaj grup moshe në stadiumin “TSC Trate Gornja Radgona të Sllovenisë, me rezultat 1:0, në kuadër të Grupit…

Kryesore, Lajmet

Presidenti Ademi priti në takim zyrtarët e S.L. Benfica 

19 mars, 2024 – Presidenti Agim Ademi ka pritur sot në takim përfaqësuesit e klubit portugez S.L. Benfica, Miguel Reis, koordinator për zgjerim global si dhe zyrtarin e lartë teknik, Davide Gomes. Temë diskutimi në takim ishte futbolli kosovar, mundësia e bashkëpunimit me klubet dhe…

P