28 nëntor, 2019 – Janë zhvilluar sot ndeshjet e rrethit të dytë të Digitalb Kupës së Kosovës. Të gjitha ndeshjet filluan me një minutë heshtje në shenjë respekti për viktimat e tërmetit të ndodhur këtë javë në Shqipëri. Ndeshja më interesante ishte ajo në Suharekë, ndërmjet Ballkanit dhe Dritës, e cila në kohën e rregullt dhe pas vazhdimeve u mbyll baras 1:1, derisa në serinë e penalltive më e mirë u tregua skuadra e Ballkanit, e cila fitoi me rezultat 5:4. Mjaft interesant ishte edhe dueli në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, ku Feronikeli e mundi Llapin, me rezultat 1:0, me golin e Haxhi Nezirajt, në minutën e 87-të.

Rezultatet komplete të rrethit të dytë
2 Korriku – Istogu           1:0
Dukagjini – Besa             2:1
Vëllaznimi – Ferizaj                  2:4
Vitia – Ramiz Sadiku                5:1
Ulpiana – Liria                          1:3
Malisheva – Gjilani                   0:3
Ferronikeli – Llapi           1:0
Dardana – Vllaznia                   3:3 –  4:3 në vazhdime
Ballkani – Drita               1:1 –  5:4 me penallti
Dardanët – Trepça’89                0:5
Flamurtari – Vushtrria               1:3
Minatori – Prishtina                  0:4
Drenica – Fushë Kosova 3:1
Trepça – Drenasi             1:1 –  2:1 në vazhdime
A&N – KEK-u                         4:1
Arbëria – Onix                          1:0