Foto: Express
Ndeshja ndërmjet Besës dhe Hajvalisë, që zhvillohet të shtunën, në stadiumin “Shahin Haxhiislami”, do ta çelë perden e edicionit të ri në Raiffeisen Superligë. Ky edicion pritet të sjellë përfundimisht thyerjen e izolimit shumëvjeçar të futbollit kosovar dhe daljen e skuadrave tona në Evropë. Ndërkohë, pesë ndeshjet tjera të javës së parë do të zhvillohen të dielën, ku secila prej sfidave pritet të jetë joshëse, por pa dyshim derbi i madh i Gjilanit, do të dhurojë spektakël.
 

Raiffeisen Superliga : Java e 1-rë

E shtunë : 22.08.2015
Besa – Hajvalia………………………………..SSK: Ora 17.00
Prishtina – Feronikeli…………………………………Ora 17.00

E diel: 23.08.2015

Drita – Gjilani ………………………………….SSK: Ora 16.00
Trepça-89- Istogu……………………………………..Ora 17.00
Liria – Drenica…………………………………………..Ora17.00
Vushtrria – Llapi………………………………………..Ora 17.00