fushekosova-prishtina1Ndeshja ndërmjet Besës dhe Trepçës’89, që do të zhvillohet, të premten, në orën 13:00, në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë, do ta hapë javën e 17-të në Raiffeisen Superligë, që njëherësh do të jetë e fundit për stinorin vjeshtor. Ndërkohë, dy sfida do të zhvillohen, të shtunën, derisa tri ndeshjet e tjera luhen të dielën.
Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 17-të në Raiffeisen Superligë
E premte, 22.11.2013 nga ora 13.00
Besa-Trepça ‘89, Kreshnik Vula, J. Musolli, B. Këpuska, E. Janovaliu
E shtunë, 23.11.2013 nga ora 13.00
Drenica-Fushë Kosova, B. Fejzullahu, F. Abrashi, I. Kabashi, M. Baliu
Hajvalia-Prishtina, Gramoz Shala, B. Selimaj, G. Mehmeti, B. Kosumi
E diel, 24.11.2013 nga ora 13.00
Drita-Hysi, Fatmir Tahiri, F. Berisha, R. Hyseni, I. Kelmendi
Llamkos Kosova-Ferizaj, Hajriz Hajdari, E. Baliqi, F. Sekiraça, G. Nuza
Trepça-Feronikeli, Tefik Maloku, A. Ejupi, E. Zeqiri, I. Shuleta