besa-trepca2Sot janë zhvilluar katër ndeshje në kuadër të javës së 22-të në Raiffeisen Superligë. Bes aka shënuar fitore në duel me Istogun në shtëpi, me rezultat 2:1, duke e konfirmuar formën e mirë në këtë stinor, pasi ka realizuar 6 fitore në shtatë ndeshje. Golat në këtë ndeshje për Besën i shënuan Mark Milicaj dhe Qëndrim Dautaj, ndërsa golin e vetëm për Istogun e shënoi Besnik Krasniqi nga penalltia. Fitore para tifozëve të vet realizoi edhe Trepça’89, që e mposhti rivalen e qytetit, Trepçën, me shifrat 3:1. Golat për Trepçën ‘89 i shënuan Kurtishaj, Peci dhe Lushtakaku, ndërsa golin e vetëm për Trepçën e shënoi Krasniqi. Tri pikë të rendësishme si vendas i shkëputi edhe Vëllaznimi në duel me Ferizajn, që e mposhti 2:0. Golat për gjakovarët i shënuan Myrta dhe Nuza. Ndërkohë, sfida e zhvilluar në Vushtrri ndërmjet Kosovës (V) dhe Drenicës u mbyll pa gola.
 
Raiffeisen Superliga
E diel
Besa – Istogu……………………2-1
Vëllaznimi – Ferizaj………….2-0
Kosova (V) – Drenica…………0-0
Trepça ‘89 – Trepça………….3-1
Liga e Parë
E diel
F.Kosova – KEK-u………………..1-0
Liria – Lepenci…………………..…3-0
Dukagjini – Gjilani…………………1-1
E hënë
Kosova P – Ramiz Sadiku  (Ndehsha zhvillohet në Arbëri)
Deçani – 2 Korriku       (Ndeshja zhvillohet ne Gjakove)
Liga e 2-te Grupi (A)  Java e 15-te
E diel
Iliria – Luftetari…………………0-2
Besa – Rilindja e Kosoves….1-5
Lugu i Beranit – Behari……..2-2
Minatori Pushon
Vicianumi Pushon
 
Liga e 2-te Grupi (B) Java e 15-te
E diel
Kaolini – Vitia……………….2-2
Vjosa – T.Çanga……………3-2
Rinia – Kamenica………….1-0
E Hënë: 13.04.2015
Galaksia – Beslidhja
E mërkurë: 15.04.2015
Ardhmenia – Bashkimi
Superliga Junioret Java e 19-te
Bardhi – R-Sadiku………….3-0
Drenica – Besa……………..1-1
Flamurtari – Feronikeli…… 0-0
2-Korriku – Trepça-89……..4-2
Vellaznimi  Pushon
E hënë
Ferizaj – Drita
 
Liga e Parë Junioret Java e 9-te
E mërkurë
Hajvalia – Gjilani
F-Kosova Pushon