albertbunjaki3Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, e ka publikuar listën e gjerë të futbollistëve të ftuar në kampin treditor që do ta mbajë në Zvicër.
Në kuadër të këtij kampi, Përfaqësuesja do ta zhvillojë edhe një ndeshje kontrolluese me ekipin zviceran, FC Wil. Kampi do të mbahet prej 10 deri më 13 tetor.
 
Lista:
Samir Ujkani – US Palermo
Julian Eintracht – Frankfurt U19
Kristian Nushi – FC Winterthur
Ilir Berisha – Örebro SK
Avni Pepa – Sandnes Ulf
Fanol Perdedaj – FC Energie Cottbus
Imran Bunjaku – Grasshopper Zurich
Loret Sadiku – Mersinspor
Anel Raskaj – Sandnes Ulf
Kushtrim Lushtaku – FK Kuksi
Bersant Celina – Manchester City U 18
Enis Bunjaku – Eintracht Frankfurt U19
Flamur Kastrati – Stromsgodset IF
Albert Bunjaku – FC St Gallen
Mergim Brahimi – FC Wohlen
Albion Avdija – Wolfsburg II
Leart Paqarada – SV Sandhausen
Enis Alushi – FC St Pauli
Faton Toski – FSV Frankfurt
Mentor Zhdrella – FC Prishtina
Mentor Mazrekaj – KF Partizani
Milot Rashica – KF Llamkos Kosova
Eroll Zejnullahu – Union Berlin
Arian Emerllahu – München 1860 U19
 
Programi i Përfaqësueses  10-13 Tetor 2014
10.10.2014 E Premte
Arritja e Lojtarëve të Premten me datën 10 tetor gjatë ditës
12:00-13:00 Dreka(për ata lojtarë dhe lider që gjinden në hotel)
16:00-16:00 Teori (sall ne hotel)
17.30 Nisja për ushtrim
18:00-19:15 Ushtrimi nr. 1
19:30 Nisja nga stadiumi për hotel
20:00-20:30 Darka
21:00-21:30 Toeri Hotel
11.09.2014 E Shtunë
08:00-09:00 Mëngjesi
10:00-10:30 Teori nr 2
10:30 – 14:00 Koha e rezervume për takime familjare
14:30 Nisja nga Hoteli ne Stadion
15:00:-16:15 Ushtrimi nr 2
16:00 Nisja nga stadiumi
19:00-19:30 Teori
12.10..2014 E Diel
08:00-09:00 Mëngjesi
10:00-10:30 Teori
11:30-12:00 Dreka
13:15 Nisja nga Hoteli për lojë
13:30 Arritja ne stadiun
15:00-17:00 Loja
17.40 Nisja nga stadion per Hotel
18:00 Dreka e përbashkët
19:00-19:30 Teori.
Largimi i Lojtarëve nga hoteli ne baze te Itinerarit te Fluturimeve.