ffk-konfSot, më 4 shtator, në hotel “Emerald”, përzgjedhësi i Përfaqësueses “A” z. Albert Bunjaki mbajti një konferencë për media para ndeshjes miqësore ndërkombëtare Kosova-Omani.
Duke ju drejtuar mediave kryetari i FFK-së tha: “ju falënderoj për angazhimin tuaj dhe promovimion që keni bërë për futbollin e Kosovës, kur jemi në një situatët krejtësisht të re, në synimet tona për ndërkombëtarizimin e futbollit të Kosovës. Mendoj se bashkërisht do të aarrijmë synimet tona. Unë falënderoj edhe shikuesit që ishin në numër të madh në të gjitha ndeshjet e përfaqësueses e besoj se kështu do të jetë edhe në këtë ndeshje. Për neve janë me rëndësi të dyja ndeshjet e kësaj fundjave sia jo e FC Prishtina me Sivasporin e po ashtu edhe ndeshja e përfaqësueses së Kosovës kundër Omanit, sepse të dyja kanë një qëllim promovimin e futbollit të Kosovës”. Ndërsa, në fjalën e tij përzgjedhësi Albert Bunjaki para gazetarëve tregoi rrugën disavjeçare të përzgjedhjes së futbollistëve, duke vënë në radhë të parë, cilësinë e ligës, konkurrencën për pozita të ndryshme, pastaj përvojën dhe të tjera. Jemi përpjekur që për këtë ndeshje të bëjmë përzgjedhjen më të mirë të mundshme në rrethanat e tanishme. Organizatoi z. Agron Selmi foli pëtr përgatitjet për këtë ndeshje duke theksuar se për hirë të asaj që adhruesit në të gjitha ndeshjet ishin tejet besnik dhe me anim korrekt kemi dashur që në shenjë falënderimi në këtë ndeshje të fuzsim në lopjë shpërbleyese një veturë Suzzuki, të kompanisë New 4X4 Swift .
Lista e lojtarëve për ndeshjen
Portierë:
Samir Ujkani U.S. Palermo
Kushtrim Mushica KF Prishtina (Ilir Avdyli) KF Hajvalia
Betim Berisha KF Liria
Mbrojtës:
Leart Paçarada S.V. Sandhausen
Shkodran Metaj K.F. Flamurtari Vlorë
Ilir Berisha Orebroo S.K.
Avni Pepa Sandnes Ulf
Loret Sadiku Mersin S.K.
Fanol Përdedaj F.C. Energie Cottbus
Mesfushorë:
Ardian Gashi Odd B.K.
Anel Rashkaj Sandnes Ulf
Enis Bunjaku FC Eintrach Frankfurt
Imran Bunjaku Grasshoper Zurich
Kristian Nushi St. Gallen
Flamur Kastrati Stromsgodset
Mentor Zhdrella K.F. Prishtina
Sulmues:
Bersant Celina Manchester City
Kushtrim Lushtaku K.F. Kukësi
Dardan Rexhepi IF Brommajpokarna
Shpëtim Hasani Gornik
Me nderime
Fazli Berisha, zëdhënës i FFK-së