Foto 2 (2)Sot më 19 maj përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunajki bashkë me ndihmësin e tij Muharrem Sahiti në hotel “Emerald” e mbajtën një konferëncë me media ku shpallën listën e lojtarëve dhe programin e tyre para ndeshjes me Kombëtaren e Turqisë, që do të zhvillohet më 21 maj në stadiumin “Adem Jasharui” në Mitrovicë në orën 18.00. Z. Bunajki theksoi se duke bërë përzgjdhjen e lojtarëve është përpjekur të bëjë një përzgjedhje sa më të mirë në këto momente dhe rrethana që jemi. “Unë besoj në këta lojtarë dhe unë besoj në një paraqitje dinjitoze karshi Kombëtares turke e cila është një ekip shumë i fuqishëm dhe i respektuar”, ka theksuar Bunjaki.
Lista e lojtarëve
1.Samir Ujkani Palermo
2. Kushyri Mushica Prishtina
3. Juian Bibleka Eintrachet Farnkfrurt
4. Lum Rexhepi Honka
5. Shkodran Metaj Emmen
6. Kristian Nushi St. Gallen
7. Fanol Perdedaj Energie Cotbus
8. Debatik Curri Sevastpol
9. Bajram Jashanica Besa Kavajë
10. Anel Rashkaj Sandnes ULF
11. Enis Alushi Kaiserslautern
12. Liridon Krasniqi Ankaraspor/Fethiyespor
13. Faton Toski FSV Frankfurt
14. Enis Bunjaku Eintracht Fraknkfurt
15. Mentor Zhdrella Drita
16. Mehmet Hetemaj Honka
17. Eroll Zejnullahu Union Berlin
18. Yll Hoxha Kuksi
19. Imran Bunjaku Grasshopers
20. Albert Bunjaku Kaiserslautern
21. Albion Avdija Grasshopers
22. Alban Bunjaku Sevilla
23. Dardan Rexhepi BP