3 shkurt, 2023 – Komisioni i Garave njofton klubet se stinori pranveror në Ligën e Dytë, Superligën U19, Ligën e Parë U19 dhe Ligën U17 do të fillojë më 25 shkurt. Ndërkohë, këtë fundjavë garat rinisin me ndeshjet e 1/8 së finales së Kupës së Kosovës. Më 11 shkurt do të fillojë stinori pranveror në Albi Superligë, derisa një javë më pas rinisin garat edhe në Ligën e Parë.