Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Aktivitete

Aktivitete, Kryesore

Duka e Ademi po qëndrojnë në Yerevan 

4 maj, 2024 – Zv/Presidenti i UEFA-s, njëherësh president i FSHF-së, Armand Duka dhe presidenti i FFK-së, Agim Ademi sot po qëndrojnë në Yerevan të Armenisë, ku do të zhvillohet finalja e Ligës së Kampionëve në futsall, Barcelona-Palma. Ata u pritën nga presidenti i Federatës…

Aktivitete, Kryesore

Presidenti Ademi priti në FFK studentët e UP-së 

26 prill, 2024 – Presidenti Agim Ademi ka pritur sot në selinë e FFK-së studentët e gazetarisë të Fakultetin Fillologjik në Universitetin e Prishtinës. Studentët, të cilët pretendojnë që në të ardhmen të bëhen gazetarë të sportit, zhvilluan një vizitë në Federatën e Futbollit të…

Aktivitete, Kryesore

11 federatat e Evropës Juglindore takohen në Tiranë, riafirmojnë përkrahjen e pakushtëzuar për presidentin e UEFA-s, Aleksander Çeferin 

16 prill 2024 – Njëmbëdhjetë federata anëtare të UEFA-s nga Evropa Juglindore, duke përfshirë edhe Federatën e Futbollit të Kosovës, u mblodhën sot në selinë qëndrore të Federatës Shqiptare të Futbollit, për Mbledhjen strategjike të Federatave anëtare të UEFA-s. Këtë mbledhje e kryesoi presidenti i…

P