Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Aktivitete

Aktivitete

FFK do të bëjë pararegjistrimin e lojtarëve dhe klubeve 

Sekretari i përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu mbajti sot një konferencë për media, në të cilën shpalosi disa nga prioritetet e FFK-së para fillimit të kampionatit të ri. Duke i përshëndetur media Salihu, theksoi domosdoshmërinë e fillimit sa më të mirë të kampionatit të ri…

Aktivitete

Nga mbledhja e KE të FFK-së 

Sot më 11 qershor, KE i FFK-së nën drejtimin e Agim Ademi, nënkryetar, mbajti mbledhjen e vet të radhës ku analizoi dhe debatoi për rrjedhën e kampionatit të sapo përfunduar si dhe për ndeshjet e barazhit. Pas shumë diskutimeve dhe vlerësimeve nga të gjithë anëtarët,…

Aktivitete

Ceremoni për kampionet 

Sot më 11 qershor në Shtëpinë e Sporteve në Prishtinë, në një ceremoni solemne iu dorëzua trofeu i titullit të kampionit KF”Prishtina” në konkurrencën e femrave, me rastin e shpalljes kampion i Kosovës për vitin 2013/2014. Në këtë ceremoni, që ishin të pranishëm krerët e…

Aktivitete

Telegram ngushëllimi për familjen e Fatmir Zhubit 

Ky është telegram ngushëllimi që kryetari Fadil Vokrri ia ka drejtuar familjes së ish-trajnerit të gjeneratës së artë të Vëllaznimit, Fatmir Zhubi “Xheki”, i cili ndërroi jetë në moshën 74-vjeçare. E nderuara familje e z. Fatmir Zhubi! Lajmi për vdekjen e z. Fatmir Zhubi na…

Aktivitete, Lajmet

Vokrri priti ministrin Hoxhaj 

Sot më  19 maj kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri priti minsitrin e punëve të jashtme të Republikës së Kosovës, z. Enver Hoxha. Ministri Hoxha ka falënderuar kryetarin Vokrri për këtë mikpritje duke vënë në pah se emri i z. Vokrri është një emër i…

Aktivitete

Vokrri uron Besnik Hasin 

Kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri ka uruar z. Besnik Hasi me rastin e shpalljes së skuadrës së Anderlechtit kampion i Belgjikës. I nderuari Besnik Hasi! Lajmi që skuadra të cilën e drejtuat ju “Anderlecht” u shpall kampion i Belgjikës, është një sihariq për të…

P