Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Aktivitete

Aktivitete

Vokrri takoi “Dardanët” 

Sot më 16 maj kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri pati një takim me grupet e tifozëve të cilët në ndeshjet e Përfaqësueses së Kosovës do të jenë me emrin e tyre “Dardanët”. Kryetari Vokrri i ka falënderuar përfaqësuesit e tifozerive, Torcidën, Forca, Ujqit, Intelektualët, Skifterat,,…

Aktivitete

Kryetari Vokrri priti Granit Xhakën 

Sot më 14 maj, kryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri, priti futbollistin e mirënjohur nga Kosova, Granit Xhaka, që po shoqërohej nga familjarët e tij. Kryetari Vokrri e njohu futbollistin për përpjekjet e FFK-së që të bëhet anëtare e UEFA-s dhe FIFA-s si dhe me…

Aktivitete

Songul Ozan i premton FFK-së përkrahje të vazhdueshme 

Sot më 8 maj kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri, priti në zyrën e tij ambasadoren e Republikës së Turqisë znj. Songul Ozan, e cila po shoqërohej nga kryetari i Odës Ekonomike turke në Kosovë si dhe përfaqësueses të Kompanisë “Limak-Çalik”. Duke i uruar mirëseardhje…

Aktivitete

Vokrri nesër takon ambasadoren turke 

Nesër më 8 maj në orën 10.30 në zyrën e tij, kryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri do të presë ambasadoren e Republikës së Turqisë, znj. Songul Ozan. Ftohen mediat e interesuara që ta përcjellin këtë takim.

Aktivitete, Lajmet

Finalja e Digitalb Kupës së Kosovës më 7 qershor 

Sot më 16 prill, KE i FFK-së nën drejtimin e Fadil Vokrrit kryetar, mbajti mbledhjen e vet të radhës ku shqyrtoi shumë çështje me rëndësi për futbollin e Kosovës. Anëtarët e KE debatuan rreth përgatitjeve për ndeshjet e radhës të përfaqësueses së Kosovës kundër Turqisë…

Aktivitete

Nga mbledhja e KE të FFK-së 

Sot më 1 prill, KE i FFK-së nën drejtimin e Agim Ademi nënkryetar, mbajti mbledhjen e vet të radhës ku shqyrtoi shumë çështje me rëndësi për futbollin e Kosovës. Anëtarët e KE u njohën rreth zhvillimit të dy ndeshjeve të radhës të përfaqësueses së Kosovës,…

Aktivitete

Konfirmohen miqësoret me Turqinë dhe Senegalin 

Sot më 28 mars kryetari i i FFK-së z. Fadil Vokrii, mbajti një konferencë me media, ku gazetarët i njohu për më të rejat në futbollin e Kosovës. Duke i përshëndetur mediat dhe duke i falënderuar për pasqyrimin tejet korrekt të ndeshjes së parë ndërkombëtare…

P