Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Aktivitete

Aktivitete

Miqësorja Kosova-Omani në Prishtinë 

Sot më 21 gusht në Shtëpinë e Sporteve në Prishtinë u mbajt një konferencë me media, në prag të ndeshjes miqësore ndërkombëtare ndërmjet përfaqësueses së Kosovës dhe asaj të Omanit. Fillimisht mediat në emër të FFK-së i përshëndeti sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu, i cili…

Aktivitete, Lajmet

FFK vazhdon bashkëpunimin me Air Prishtina 

Sot më 15 gusht, në lokalet e kompanisë “Air Prishtina” u nënshkrua marrëveshja për vazhdimin bashkëpunimit ndërmjet FFK-së dhe “Air Prishtina”. Me këtë rast kryetari i FFK-së Fadil Vokrri, në emër të KE të FFK-së ka shprehur falënderimin për kompaninë “Air Prishtina” për mbështetjen që…

Aktivitete

Miqësorja me Omanin ende nuk është definitive 

Pas disa shkrimeve në media për një ndeshje miqësore më 7 shtator me përfaqësuesen e Omanit, për t’iu shmangur çfarëdo spekulimi, FFK-ja e sheh të arsyeshme të njoftojë opinionin me sa vijon: KE i FFK-së dhe kryetari Fadil Vokrri në vazhdimësi kanë qenë të angazhuar…

Aktivitete

U nënshkrua kontrata me Digitalb 

Sot më 4 gusht në lokalet e FFK-së është nënshkruar kontrata për të drejtat televizive për Raiffeisen Supeligën e Kosovës për kampionatin 2014/2015, me mundësi vazhdimi edhe për një vit, ndërmjet FFK-së të cilën e përfaqëson, z. Fadil Vokrri, kryetar dhe z. Jonader Bejo përfaqësuese…

Aktivitete

Ndeshja e Superkupës më 10 gusht 

Ndeshja e Superkupës së Kosovës ndërmjet skuadrës kampione, Llamkos Kosovës dhe skuadrës fituese të Digitalb Kupës së Kosovës, Feronikelit, do të zhvillohet më 10 gusht. Kjo sfidë, e cila do t’i paraprijë fillimit të edicionit në Raiffeisen Superligë, që nis më 16 gusht, do të…

Aktivitete

Sqarim për takimin Vokrri-Ruzhic 

Pas disa shkrimeve nëpër gazeta serbe dhe nëpër disa portale në Kosovë për takimin e kryetari të FFK-së z. Fadil Vokrri dhe nënkryetari të KF”Partizani” nga Beogradi, Branko Ruzhic e shohim të nevojshëm të sqarojmë opinionin për këtë takim në mënyrë të drejt, për t’i…

Aktivitete

Vokrri takoi ambasadorin Minxhozi 

Sot më 24 korrik, kryetari i Federatës ë Futbollit të Kosovës (FFK) z. Fadil Vokrri, priti ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë z. Qemal Minxhozi. Në këtë takim kryetari Vokrri e njohu ambasadorin Minxhozi, për zhvillimin dhe të arriturat në futbollin e Kosovës në…

P