Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Aktivitete

Aktivitete, Kryesore

KE i FFK-së mbajti mbledhjen e radhës 

15 qershor, 2021 – KE i FFK-së mbajti sot mbledhjen e vet të radhës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi, e ku diskutoi për shumë çështje në futbollin e Kosovës. KE shqyrtoi Projekt Strategjinë zhvillimore të FFK-së, ku do të përfshihen objektivat afatmesme dhe afatgjata…

Aktivitete, Kryesore

Presidenti Ademi takoi presidentin Çeferin 

29 maj, 2021 – Gjatë qëndrimit në Porto me ftesë të UEFA-s, ku sonte zhvillohet finalja e Championsit, Manchester City – Chelsea, presidenti Agim Ademi është takuar edhe me presidentin e UEFA-s, Aleksander Çeferin. Në këtë takim kreu i FFK-së dhe ai i UEFA-s kanë…

Aktivitete, Kryesore

Krerët e FFK-së u pritën nga ministri Xhelal Sveçla 

7 maj, 2021 – Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu janë pritur sot nga ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla. Gjatë këtij takimi u bisedua për bashkëpunimin ndërmjet këtyre dy institucioneve në vazhdimësi. Presidenti Ademi e uroi ministrin Sfeçla për marrjen…

Aktivitete, Kryesore

Presidenti Ademi takoi përzgjedhësin Challandes 

9 prill, 2021 – Me ftesë të presidentit Agim Ademi për vizitë në Kosovë po qëndron përzgjedhësi i Kombëtares, Bernard Challandes. Presidenti Ademi ka diskutuar me përzgjedhësin për nevojën e koordinimit sa më të mirë në ekipin kombëtar. Ai theksoi se është i vetëdijshëm se…

P