Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Arkivi i lajmeve

Arkivi i lajmeve

Telegram ngushëllimi për Familjen Shurdhani 

E nderuar Familje Shurdhani! Me dhimbje të thellë e morëm lajmin për ndarjen nga jeta të më të dashurit tuaj, Trimor Shurdhani, andaj më lejoni që në emrin tim, KE të FFK-së, klubeve dhe gjithë komunitetit të futbollit në Kosovë të ju shpreh ngushëllimet tona…

Arkivi i lajmeve

KE i FFK-së mbajti mbledhjen e radhës 

20 qershor, 2018 – Me një minutë heshtje në nderim të ish-presidentit Fadil Vokrri, ka filluar sot mbledhja e Komitetit Ekzekutiv të FFK-së nën drejtimin e nënpresidentit Agim Ademi. KE theksoi se vdekja e presidentit Vokrri është një humbje e madhe për futbollin e Kosovës…

Arkivi i lajmeve

Konsultime me klubet e femrave për reformimin e ligës 

19 qershor, 2018 – Me qëllim të konsolidimit të Ligës së femrave në të cilën aktualisht garojnë 13 skuadra dhe gjatë kampionatit është vërejtur një dallim i madh në cilësi ndërmjet skuadrave, sot, është mbajtur një takim konsultativ me përfaqësuesit e klubeve të femrave. Duke…

Arkivi i lajmeve

Telegram urimi për FC "Prishtina" 

Telegram urimi Prishtinë, 28 maj 2018 Të nderuar drejtues, futbollistë, shtab teknik dhe adhurues të FC”Prishtina”! Me lejoni që në emrin tim dhe të KE të ju uroj për fitimin e DigitAlb Kupës së Kosovës për edicionin 2017/2018, pas një gare të madhe, të fortë,…

P