Category: Dardanët në aksion

Dardanët në aksion

Besar Halimi prezantohet te FC Riga 

12 korrik, 2021 – Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Besar Halimi sot është prezantuar në klubin e tij të ri, FC Riga, që është kampion në fuqi i Letonisë. Në dy edicionet paraprake mesfushori dardan ishte pjesë e skuadrës së Sandhausenit në Bundesliga 2. Besarit…

Dardanët në aksion

Milot Rashica në Ligën Premiere 

22 qershor, 2021 – Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, karrierën do ta vazhdojë në Ligën Premiere të Anglisë. Dardani ynë i ka dhënë lamtumirën skuadrës gjermane, Werder Bremen, ku luajti që nga janari i vitit 2018 dhe ku realizoi 27 gola në 100…

P