Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Të veçuara

Aktivitete, Të veçuara

Historike, Kosova pranohet në FIFA 

13 maj, 2016. Misioni i Federatës së Futbollit të Kosovës u kompletua. Kosova është anëtarja e 210-të e FIFA-s. FFK-ja ka marrë 141 vota për anëtarësim, nga 164 votat valide në Kongresin e 66-të të FIFA-s që u mbajt, të premten, në Meksiko City. Kësisoj, Federata e Futbollit…

Kombëtarja A, Kryesore, Të veçuara

Festë, emocion dhe spektakël futbolli 

Ndeshja miqësore ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë, e cila u zhvillua sot në stadiumin e stërmbushur në Prishtinë, ka përfunduar pa fitues, me rezultat të barabartë, 2:2. Megjithatë, loja e të dyja skuadrave, sidomos ajo e Kosovës bëri që të gjithë tifozët e pranishëm të ndahen…

P