Category: Futsall

Futsall, Kryesore

Kosova befasohet nga Mozambiku 

27 korrik, 2021 – Kombëtarja e Mozambikut e ka befasuar Kombëtaren e Kosovës në futsall, duke e mundur me rezultat 2:1, në ndeshjen e fundit të Grupi A në kuadër të turneut kontinental të futsallit që po mbahet në Tajlandë. Pas humbjes nga Uzbekistani dhe…

Futsall, Kryesore

Kosova pëson humbje nga Uzbekistani 

25 korrik, 2021 – Kombëtarja e Kosovës në futsall ka pësuar humbje në ndeshjen e parë në kuadër të turneut kontinental të futsallit që po mbahet në Tajlandë. Dardanët humbën në duel me Uzbekistanin, me rezultat 6:3. Ndeshja nisi keq për të përzgjedhurit e Arben…

P