Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kombetaret

Kombetaret, Kryesore, U19

Dardanët U19 kualifikohen në ‘Elite Round’ 

21 nëntor, 2023 – Djemtë e Kosovës U19 kanë arritur të kualifikohen në ‘Elite Round’ për kualifikimet e Kampionatit Evropian 2024, pasi tubuan pesë pikë dhe përfunduan në vendin e dytë. Në ndeshjen e fundit në kuadër të grupit të 7-të Dardanët U19 barazuan ndaj…

Kombetaret, Lajmet, U21

U21/ Kosova synon fitoren ndaj Izraelit 

20 nëntor, 2023 – Kombëtarja e Kosovës U21 ka zhvilluar seancën e fundit stërvitore para ndeshjes kundër Izraelit, që zhvillohet të martën në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, në orën 13:00. Për shkaqe sigurie kjo ndeshje do të zhvillohet pa praninë e tifozëve. Dardanët U21…

Kombetaret, Kryesore, U19

Kosova U19 triumfoi kundër Ukrainës 

18 nëntor, 2023 – Në një mbizotërim të plotë me lojë dhe rezultat Dardanët U19 kanë triumfuar kundër Kombëtares së Ukrainës me rezultat thellë 4:0 në kuadër të grupit të 7-të të turneut kualifikues për Euro 2024. Në pjesën e parë rezultati ka mundur të…

Kombetaret, U21

U21/ Kosova e gatshme për fitore ndaj Bullgarisë 

16 nëntor, 2023 – Kombëtarja e Kosovës U21 e ka zhvilluar sot stërvitjen e fundit në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë në prag të ndeshjes kundër Bullgarisë. Dardanët, gjatë këtyre ditëve kanë punuar në aspektin taktik dhe motivues. Pavarësisht mungesave në skuadër, Kosova kundër Bullgarisë…

P