Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kombetaret

Kombetaret, Kryesore

Kosova U16 fiton edhe ndaj Shqipërisë 

5 maj, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U16 për femra ka shënuar fitoren e dytë në kuadër të turneut zhvillimor të UEFA-s që po mbahet në Shqipëri. Pas fitores ndaj Kazakistanit, vajzat dardane shënuan fitore edhe ndaj Shqipërisë, në ndeshjen e zhvilluar në Kamëz, pas…

Kombetaret, U17

Dardanët U16 triumfojnë në duel me Hondurasin 

3 maj, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U16 në konkurrencën e meshkujve ka shënuar fitore në ndeshjen e parë në turneun zhvillimor të UEFA-s që po mbahet në Shkup. Të përzgjedhurit e Arsim Abazit kanë fituar në duel me Hondurasin, me rezultat 2:0. Golat për…

Kombetaret, U17

Dardanët U17 pësuan humbje edhe nga Polonia 

26 prill, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U17 e ka mbyllur me tri humbje fazën “Elite Round” për kualifikimet e Kampionatit Evropian, që mbahet muajin e ardhshëm në Izrael, por ka pasur paraqitje të mirë. Pas humbjeve nga Ukraina dhe Italia, djelmoshat e drejtuar nga…

P