Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kombetaret

Kombetaret, U15

Kosova U15 fiton pas penalltive ndaj Malajzisë U15 

5 shtator, 2022 – Kombëtarja e Kosovës në grupmoshën nën 15-vjeçe ka shënuar fitore në ndeshjen hapëse në UEFA Development Tournament që po mbahet në Shkup. Dardanët e rinj të drejtuar nga Ilir Nallbani, të hënën, kanë triumfuar ndaj bashkëmoshatarëve të tyre nga Malajzia, pas…

Kombetaret, Lajmet

Takim i stafeve të ekipeve kombëtare të grupmoshave 

12 gusht, 2022 – Sot në selinë e FFK-së, drejtori teknik Albert Bunjaki dhe drejtori i Kombëtares A, Muharrem Sahiti, kanë mbajtur takim me stafet e ekipeve kombëtare të grumposhave. Në këtë takim u paraqitën të gjitha të arriturat, ndryshimet, por edhe shqetësimet gjatë periudhës…

Kombetaret, U17

Kosova U17 humb miqësoren e parë me Shqipërinë 

21 qershor, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U-17 ka pësuar humbje në miqësoren e parë kundër Kombëtares së Shqipërisë së kësaj grupmoshe. Ndeshja e zhvilluar, të martën, në “Kukës Arena” është mbyllur me rezultat 1:0 në të mirë të kuqezinjve. Nga afër këtë ndeshje e…

P