Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kombetaret

Kombetaret, Kombëtarja A, Kryesore

Shqipëria fiton vëllazëroren me Kosovën 

11 nëntor, 2020 – Ndeshja miqësore – vëllazërore ndërmjet Shqipërisë dhe Kosovës, e zhvilluar të mërkurën në “Elbasan Arena” pa praninë e tifozëve, ka përfunduar me fitoren e Kombëtares së Shqipërisë, me rezultat 2:1. Kjo ndeshje i shërbeu të dy ekipeve për t’u përgatitur për…

Kombetaret, Kombëtarja A, Kryesore

Kosova merr një pikë në Athinë 

14 tetor, 2020 – Kombëtarja e Kosovës ka arritur të arkëtojë një pikë të merituar në Athinë në përballje me Greqinë në kuadër të Ligës C në Ligën e Kombeve. Ndeshja e zhvilluar në Stadiumin Olimpik të kryeqytetit grek është mbyllur pa gola (0:0), pas…

P