Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kombetaret

Kombetaret, Kryesore

Kosova realizoi fitore bindëse kundër Norvegjisë 

31 janar, 2019 – Kombëtarja e Kosovës në futsall ka shënuar fitore në ndeshjen e dytë të Grupit B në kuadër të parakualifikimeve për Kampionatin botëror, që po zhvillohen në Minsk. Pas humbjes nga Bjellorusia (0:5), “Dardanët” kanë shënuar fitore në duel me Norvegjinë, me…

Kombetaret

Kombëtarja A në futsall në Bjellorusi 

29 janar, 2019 – Kombëtarja A në futsall është akomoduar në Bjellorusi, aty ku do t’i zhvillojë ndeshjet kualifikuese për Kampionatin botëror. Ndeshjen e parë të përzgjedhurit e Ramadan Cimilit do ta zhvillojnë të mërkurën në orën 18:30 kundër skuadrës nikoqire të kualifikimeve të Grupit…

Kombetaret, Kryesore

Suedia e fortë për Kosovën 

23 janar, 2019 – Duket se fitorja e thellë kudër San Marinos dhe dëshira e madhe për të fituar nga Suedia, e cila edhe pse dje humbi nga Qiproja llogaritet si favorite e grupit, i dogji futbollistët e rinj të Kosovës të cilët dorën në…

P