Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kombëtarja A

Kombëtarja A, Kryesore

Përfaqësuesja mbajti orë teorike 

9 nëntor, 2016 – Pas akomodimit në një prej hoteleve më prestigjioze në Antalya “Kremlin Palace”, ku organizatori Kenan Kurtesh ishte përkujdesur që ekspedita e Përfaqësueses së Kosovës, të ketë një pjesë të veçantë duke e ndarë nga pjesa tjetër e vizitorëve, ekipi i Përfaqësueses…

Kombëtarja A, Kryesore

Akreditimi për ndeshjen Turqia-Kosova 

25 tetor, 2016 – Njoftohen të gjitha mediumet dhe gazetarët që dëshirojnë të ndjekin ndeshjen kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018” , Turqia – Kosova, e cila do të zhvillohet më 12 nëntor në Antalia, se duhet të dërgojnë të dhënat e tyre dhe më pastaj listën…

Kombëtarja A, Kryesore

Kosova në pozitën e 164-t në renditjen e FIFA-s 

20 tetor, 2016 – Shtëpia e futbollit botëror, FIFA, e ka publikuar sot renditjen zyrtare për muajin tetor. Përfaqësuesja e Kosovës përkundër dy humbjeve të pësuara gjatë këtij muaji në kuadër të kualifikimeve për Botërorin 2018, kundër Kroacisë dhe Ukrainës, ka shënuar ngritje në renditje….

Kombëtarja A, Kryesore

Kosova pëson humbje edhe nga Ukraina 

9 tetor, 2016 – Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbjen e dytë radhazi në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Rusia 2018”. Pas humbjes së thellë tri ditë më parë kundër Kroacisë (0:6) në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër, kësaj radhe djemtë tanë janë mposhtur nga…

Kombëtarja A

Bunjaki: Do të bëjmë ndryshime aty ku ka nevojë 

8 tetor, 2016 –  Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki sot mbajti konferencë për shtyp para ndeshjes me Ukrainën, që zhvillohet nesër në orën 18:00 në Krakovë të Polonisë. Përzgjedhësi Bunjaki para mediave u shpreh:  “Vijmë pas një ndeshje të vështirë të cilën e…

P