Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

Njoftim për shitjen e biletave të finales së Kupës së Kosovës 

Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin se biletat për ndeshjen finale të Kupës së Kosovës ndërmjet FC Drita dhe KF Llapi 1932, mund të blihen përmes platformës online në linkun e mëposhtëm: https://kosovo.tm.vivaticket.com/ Tifozët e klubit “FC Drita” janë të vendosur në tribunën Veri…

Kryesore

Presidenti Ademi takoi sekretarin e përgjithshëm të UEFA-s 

25 maj, 2022 – Presidenti Agim Ademi dhe u.d. sekretari i përgjithshëm, Taulant Hodaj, të cilët po qëndrojnë në Tiranë për finalen e Europa Conference League ndërmjet Romës dhe Feyenoordit, sot kanë zhvilluar takim me sekretarin e përgjithshëm të UEFA-s, Theodore Theodoridis. Gjatë këtij takimi,…

Kryesore

Këto janë klubet e licencuara për garat evropiane 

25 maj, 2022 – Federata e Futbollit e Kosovës, përkatësisht, Komisioni i Shkallës së Parë për Licencimin e Klubeve për garat e UEFA-së pas shqyrtimit të dokumentacionit të klubeve aplikuese për licencim, në bazë të kritereve të plotësuara ka marrë vendim për licencimin e këtyre…

P