Category: Kryesore

Kryesore

FFK-ja mori licencën e re nga MKRS-ja 

Federata e Futbollit e Kosovës sot ka marrë licencën e re për 4 vitet e ardhshme, nga Ministria e Kulturës , Rinisë dhe Sporteve. Në emër të FFK-së licencën e pranoi nënkryetari Agim Ademi, i cili me këtë rast ka falënderuar ministrin Kujtim Shala dhe…

Kryesore

Kosova e fitoi miqësoren me Shqipërinë 

Sot më 17 shkurt  në stadiumin “Elbasan-Arena”, në qytetin e bukur të Elbasanit, u zhvillua një ndeshje revyale për nder të 8 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, në organizim të ambasadës së Shqipërisë në Kosovë, përkatësisht ambasadorit Qemajl Minxhozi, ndërmjet Kombëtares së Shqipërisë…

Kryesore

Vokrri e Salihu ftohen në Kongreset e UEFA-s e FIFA-s 

Shtëpia e Futbollit Evropian, UEFA dhe ajo botërore FIFA i kanë dërguar ftesë kryetarit të FFK-së Fadil Vokrri dhe sekretarit të përgjithshëm Eroll Salihu, që të jenë pjesëmarrës në cilësi të vëzhguesit në punimet e Kongresit të jashtëzakonshëm të UEFA-s, që mbahet më 25 shkurt dhe atë…

Kryesore

Kosova U21 pësoi humbje nga Irani U19 

  Sipas programit të “Antalya Cup 2016”, Përfaqësuesja e Kosovës është dashur të takohet me Përfaqësuesen e Azerbejaxhanit U21, mirëpo meqenëse Azerbejxhani ishte larguar nga Antalya Cup qysh më 28 janar, organizatori u përkujdes që të gjejë një rival për të shfrytëzuar sa më mirë…

Kryesore

Kosova U21 barazoi edhe me Shqipërinë 

Sot më 28 janar  në orën 15.00 Përfaqësuesja e Kosovës U-21 zhvilloi ndeshjen e 4-t në kuadër të “Antalya Cup 2016”, kundër Përfaqësueses së Shqipërisë. Në një ndeshje pothuajse të baraspeshuar edhe sa i përket rasteve dhe golave, skuadrat në fund u ndanë vllazërisht, me…

Kryesore

Drejtuesit e FFK-së u pritën nga ministri Shala 

Drejtuesit e Federatës së Futbollit të Kosovës, kryetari Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu janë pritur sot nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala. Me këtë rast ministri Shala i përgëzoi drejtuesit e kësaj federate për zgjedhjet në FFK dhe po ashtu…

Kryesore

Enis Alushi futbollisti më i mirë i vitit 2015 

Sot më 9 janar Federata e Futbollit e Kosovës në hotel “Emerald” me një cereomoni ka bërë shpalljen e Laureatëve për vitin 2015, ku ishin të pranishëm shumë personalitete të larta nga jeta  politike e sportive e Kosovës, kryetarë e përfaqësues të federatave mike dhe…

Kryesore

Stinori pranveror nis më 27 shkurt 

Federata e Futbollit e Kosovës njofton klubet dhe opinionin se stinori pranveror në Raiffeisen Superligë do të fillojë më 27 shkurt. Ndërkohë, një javë më vonë, më 5 mars, do të fillojnë garat në Ligën e Parë. Po ashtu është caktuar që afati kalimtar i…

P