Category: Kryesore

Kryesore

Bunjaki: Kemi përballë një kundërshtar interesant 

Sot më 7 tetor Përzgjedhësi i Përfaqësueses “A” të Kosovës z. Albert Bunjaki mbajti një konferencë me media, ku shpalosi programin dhe publikoi listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen kundër  Guinesë Ekuatoriale. Duke i përshëndetur gazetarët e pranishëm përzgjedhësi Bunajki, falënderoi FFK-në dhe kryetarin…

Kryesore

Feronikeli arkëtoi tri pikë në duel me Besën 

  Skuadra kampione në fuqi, Feronikeli ka shënuar fitore shumë të vështirë, por tepër të rëndësishme në ndeshjen e përmbyllëse të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë. Deri te fitorja e gjashtë në këtë edicion Feronikeli arriti në duel me Besën, në sfidën e zhvilluar…

Kryesore

Gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë dhe për javën e 8-të në Ligën e Parë. Të shtunën në Superligë luhen dy ndeshje, e ku javën e hap sfida ndërmjet Dritës dhe Hajvalisë.   Raiffeisen Superliga Java e 9-të E…

P