Category: Kryesore

Kryesore

Istogu i gëzohet fitores së parë 

Skuadra e Istogut ka arritur ta shijojë fitoren e parë në këtë edicion të garave në Raiffeisen Superligë. Në kuadër të javës së 6-të, Istogu, në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë e ka mposhtur Gjilanin, me rezultat 1:0. Golin e vetëm në këtë sfidë e…

Kryesore

Përfaqësuesja e Kosovës udhëtoi në Durrës 

Sot më 18 shtator Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave , të cilës i prinë përzgjedhësja Afërditë Fazlija, udhëtoi për në Durrës, ku nesër do të zhvillojë një ndeshje me Kombëtaren “A” të Shqipërisë. Para nisjes futbollistet e përfaqësueses i ka përshëndetur dhe ua ka uruar…

Kryesore

Gjilani ia shkakton humbjen e parë kampionit 

Skuadra e Gjilanit ka shënuar fitore në ndeshjen hapëse të javës së 5-të në Raiffeisen Superligë kundër Feronikelit, me rezultat 1:0. Kësisoj, gjilanasit ia shkaktuan humbjen e parë skuadrës kampione në fuqi. Gjilani e shënoi golin e fitores qysh në minutën e 5-të, me një…

Kryesore

UEFA fton në takim Vokrrin e Salihun 

Federata Evropiane e Futbollit, UEFA, ka ftuar kryetarin e FFK-së, z. Fadil Vokrri dhe sekretarin e përgjithshëm Eroll Salihu në një takim që do të mbahet me të gjitha federatat anëtare të UEFA-s ,54 sosh, që të jenë mysafire të saj. Takimi do të mbahet në Maltë…

P