Category: Kryesore

Kryesore

Kosova Munih fituese e Superkupës Kosovë-Diasporë 

Sot më 21 në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj u zhvillua ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, ndërmjet fituesit të Kupës së Kosovës KF”Feronikeli” dhe fituesit të Kupës së Kosovës për Gjermani FC”Kosova” Munih. Para ndeshjes drejtuesit e FFSHGJ-së dhe të kubit mysafir ndërruan dhurata për FFK-në…

Kryesore

Tri fitore të mysafirëve 

Prishtina e ka realizuar fitoren e dytë radhazi, ndonëse nuk ka kënaqur me lojë. Skuadra e drejtuar nga Bylbyl Sokoli, të dielën, ka shënuar fitore si mysafire e Hajvalisë, në kuadër të javës së 11-të në Raiffeisen Superligë, me rezultat 3:2. Dy gola të kësaj…

Kryesore

Kosova e fitoi ndeshjen testuese kundër FC Wil 

Kampi përgatitor i Përfaqësueses së Kosovës që u zhvillua në Zvicër u përmbyll me fitore në takimin kontrollues-miqësor me skuadrën zvicrane FC Wil. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin e Wil-it “IGP Arena” zgjoi interesim të madh ndër bashkatdhetarët tanë në Zvicër, kurse Përfaqësuesja e Kosovës tregoi…

Kryesore

Përfaqësuesja mban kamp treditorë në Zvicër 

Sipas programit dhe kërkesës së përzgjedhësit të përfaqësueses së Kosovës z. Albert Bunjaki, duke shfrytëzuar terminet e FIFA-s, FFK-ja ka vendosur që të mbajë një kamp treditorë për ekipin përfaqësues. Meqenëse Zvicra është një shtet ku më së lehti mund të bëhet grumbullimi i futbollistëve,…

P