Category: Kryesore

Kryesore

Më 31 gusht nis grumbullimi i Përfaqësueses 

Sot më 22 gusht u mbajt konferenca me media, ku mediave iu drejtuan sekretari i përgjithshëm i FFK-së Eroll Salihu, përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës Albert Bunjaku si dhe Artan Govori drejtor i përfaqësueseve dhe përgjegjës për marrëdhënie ndërkombëtare. Fillimisht gazetarët e pranishëm i ka…

Aktivitete, Kryesore

Vokrri priti ambasadorin O’Connell 

Sot më 20 gusht, kryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri  priti ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, z. Ruairi O’Connell, e ku ishin të pranishëm edhe nënkryetari Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu. Kryetari Vokrri duke i dëshiruar mirëseardhje ka falënderuar ambasadorin…

Kryesore, Lajmet

U mbajt seminari me zyrtarë të klubeve 

Sot më 18 gusht në kuadër të përgatitjeve  për fillimin e edicionit  të ri të futbollit 2015 – 2016, Federata e Futbollit e Kosovës në ambientet e hotelit ” Sirius” në Prishtinë mbajti një seminar me drejtorë, sekretarë dhe administratorë të klubeve të futbollit. Të pranishmit i…

Kryesore

Reagim i FFK-së 

Pas publikimit të një lajmi në portalin “presheva.jone” dhe e përcjellur edhe nga gazeta “Zeri” jemi të indinjuar nga fakti se nuk shprehin realitetin e vërtetë, gjë që e demanton emaili dhe korrespondenca zyrtare nga UEFA që mund të shoh dhe të bindet opinioni i mbarë. Ndaj…

Kryesore

Vokrri e Salihu u pritën nga ministri Shala 

Sot më 6 gusht kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu u pritën nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala. Krerët  e FFK-së e njohën misnitrin Shala për përpjekjet që FFK-ja po bën në ndërkombëtarizimin e futbollit dhe anëtarësimin…

P