Category: Kryesore

Kryesore

Përfaqësuesja e Kosovës udhëtoi në Durrës 

Sot më 18 shtator Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave , të cilës i prinë përzgjedhësja Afërditë Fazlija, udhëtoi për në Durrës, ku nesër do të zhvillojë një ndeshje me Kombëtaren “A” të Shqipërisë. Para nisjes futbollistet e përfaqësueses i ka përshëndetur dhe ua ka uruar…

Kryesore

Gjilani ia shkakton humbjen e parë kampionit 

Skuadra e Gjilanit ka shënuar fitore në ndeshjen hapëse të javës së 5-të në Raiffeisen Superligë kundër Feronikelit, me rezultat 1:0. Kësisoj, gjilanasit ia shkaktuan humbjen e parë skuadrës kampione në fuqi. Gjilani e shënoi golin e fitores qysh në minutën e 5-të, me një…

Kryesore

UEFA fton në takim Vokrrin e Salihun 

Federata Evropiane e Futbollit, UEFA, ka ftuar kryetarin e FFK-së, z. Fadil Vokrri dhe sekretarin e përgjithshëm Eroll Salihu në një takim që do të mbahet me të gjitha federatat anëtare të UEFA-s ,54 sosh, që të jenë mysafire të saj. Takimi do të mbahet në Maltë…

Kryesore

FFK vazhdoi kontratën e bashkëpunimit me Air Prishtina 

Sot më 2 shtator në zyrat e FFK-së është nënshkruar marrëveshja për vazhdimin e bashkëpunimit ndërmjet FFK-së dhe “ Air Prishtina”. Me rastin e nënshkrimit të marrëveshjes kryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri ka falënderuar kompaninë “Air Prishtina” për bashkëpunim dhe përkrahje për katër vite…

Kryesore

Vokrri dhe Mustafa vizituan Përfaqësuesen 

Sot më 1 shtator në stadiumin “Agron Rama” në Kastriot Përfaqësuesja  “A”  e Kosovës mbajti senacën stërvitore të pasditës, ndërsa për t’i vizituar erdhi kryetari i FFK-së Fadil Vokrri bashkë me drejtorin gjeneral të kompanisë “Vala” z. Agron Mustafa. Kryetari i Vokrri duke i përshëndetur…

Kryesore

Përfaqësuesja mbajti seancën e parë stërvitore 

Sot më 31 gusht në stadiumin “Agron Rama” në Kastriot Përfaqësuesja “A” e Kosovës mbajti senacën e parë stërvitore në kuadër të grumbullimit nën drejtimin Albert Bunjakut, bashkë trajnerët Genc Hoxha e Ahmet Beselica si dhe ekipin e mjekëve dhe fizioterapëutëve, dr. Murat Berisha, Zherlad…

P