Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

Ballkani fiton me rezultat bindës ndaj Lirisë 

20 tetor, 2023 – Ballkani ka vazhduar me formë të mirë edhe pas pushimit dyjavor, teksa të premten në kuadër të javës së 10-të në Albi Mall Superligë e ka mundur Lirinë, me rezultat bindës 4:1. Pjesa e parë foli në të mirë të prizrenasve,…

Kryesore, Lajmet

Presidenti Ademi priti në takim ministrin Ejup Maqedonci 

20 tetor, 2023 – Presidenti Agim Ademi ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes, Ejup Maqedonci. I pari i FFK-së dhe ministri Maqedonci diskutuan rreth mundësisë për bashkëpunim ndërinstitucional dhe përfshirjen e pjesëtarëve të FSK-së në futbollin kosovar. Ndër të tjera ata parashtruan idenë…

Kryesore

Presidenti Infantino uron kreun e FFK-së për ditëlindje 

19 tetor, 2023 – Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino e ka uruar presidentin Agim Ademi, me rastin e ditëlindjes së tij të 62-të. Përmes një telegrami, i pari i futbollit botëror e ka falënderuar përzemërsisht presidentin Ademi për besimin, përkushtimin, kontributin dhe mbështetjen e tij…

Kryesore

FC Prishtina fituese e Superkupës Kosovë/Diasporë 

18 tetor, 2023 – FC Prishtina e ka fituar Superkupën Kosovë/Diasporë, pasi ka shënuar fitore kundër FC Kastrioti Stukenbrock, me rezultat 4:0, në ndeshjen e zhvilluar në Kampin Nacional në Hajvali. Para fillimit të ndeshjes presidenti Agim Ademi dhe kryetari i FSHFGJ-së, Ruzhdi Statovci e…

Kryesore

Presidenti Ademi priti FC Kastrioti Stukenbrock 

18 tetor, 2023 – Në prag të ndeshjes së Superkupës Kosovë – Diasporë, presidenti Agim Ademi bashkë me nënkryetarin Bakir Burrin kanë pritur sot në takim FC Kastrioti Stukenbrock, presidentin e ekipit, trajnerin dhe futbollistët, e ku i pranishëm ishte edhe kryetari i Federatës së…

P