Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

Delegacioni i FIFA-s në Kosovë, takim me shumë faktorë 

1 nëntor, 2016 – Delegacioni  i FIFA-s që do të qëndrojë në Kosovë për disa ditë, do të takohet me shumë faktorë dhe partnerë të FFK-së për të bashkëbiseduar për rrjedhat dhe zhvillimet në futbollit të Kosovës. Në këtë drejtim nesër më 2 nëntor do…

Kryesore

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 12-të 

31 tetor, 2016 – Është caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 12-të në Vala Superligë dhe të javës së 12-të në Ligën e Parë. Në elitë kjo javë sjellë ballafaqime tejet interesante, pasi përballen ndërmjet veti skuadrat e kreut të renditjes, por…

Kryesore

Prishtina fitoi në Gjilan, Liria e Llapi fituan në shtëpi 

30 tetor, 2016 – Sot janë zhvilluar katër ndeshje në kuadër të javës së 11-të në Vala Superligën e Kosovës në futboll. Prishtina ka shënuar fitore në Gjilan, në duel me Dritën, në një ndeshje mjaft interesante, me rezultat 1:0. Prishtinasit kishin më shumë raste…

Kryesore

Trepça’89 fitoi derbin e Mitrovicës 

29 tetor, 2016 – Sot në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë është zhvilluar derbi i këtij qyteti, ku Trepça’89 ka shënuar fitore në cilësi të mysafirit kundër Trepçës, me rezultat 3:1.  Kësisoj, Trepça’89 ka përforcuar pozitën e parë në renditje, duke u ngjitur në…

Kombëtarja A, Kryesore

Akreditimi për ndeshjen Turqia-Kosova 

25 tetor, 2016 – Njoftohen të gjitha mediumet dhe gazetarët që dëshirojnë të ndjekin ndeshjen kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018” , Turqia – Kosova, e cila do të zhvillohet më 12 nëntor në Antalia, se duhet të dërgojnë të dhënat e tyre dhe më pastaj listën…

Kryesore

Prishtina fituese e Superkupës Kosovë-Diasporë 

20 tetor, 2016 – Sot në stadiumin e Flamurtarit në Prishtinë u zhvillua ndeshja revyale tashmë tradicionale ndërmjet fituesit të Kupës së Kosovës FC ”Prishtina” dhe fituesit të Kupës së Kosovës për klubet në Diasporë SC ”Drita-Kosova” Kornwestheim. Ishte një ndeshje e mirë, korrekte dhe…

P