Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kombëtarja A, Kryesore

Akreditimi për ndeshjen Turqia-Kosova 

25 tetor, 2016 – Njoftohen të gjitha mediumet dhe gazetarët që dëshirojnë të ndjekin ndeshjen kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018” , Turqia – Kosova, e cila do të zhvillohet më 12 nëntor në Antalia, se duhet të dërgojnë të dhënat e tyre dhe më pastaj listën…

Kryesore

Prishtina fituese e Superkupës Kosovë-Diasporë 

20 tetor, 2016 – Sot në stadiumin e Flamurtarit në Prishtinë u zhvillua ndeshja revyale tashmë tradicionale ndërmjet fituesit të Kupës së Kosovës FC ”Prishtina” dhe fituesit të Kupës së Kosovës për klubet në Diasporë SC ”Drita-Kosova” Kornwestheim. Ishte një ndeshje e mirë, korrekte dhe…

Kombëtarja A, Kryesore

Kosova në pozitën e 164-t në renditjen e FIFA-s 

20 tetor, 2016 – Shtëpia e futbollit botëror, FIFA, e ka publikuar sot renditjen zyrtare për muajin tetor. Përfaqësuesja e Kosovës përkundër dy humbjeve të pësuara gjatë këtij muaji në kuadër të kualifikimeve për Botërorin 2018, kundër Kroacisë dhe Ukrainës, ka shënuar ngritje në renditje….

Kryesore

Trepça’89 ia shkaktoi humbjen e parë Prishtinës 

16 tetor, 2016 – Tashmë në Vala Superligën e Kosovës nuk ka më skuadra të pamposhtura. Ka qenë skuadra e Trepçës’89, e cila ia ka shkaktuar humbjen e parë Prishtinës në këtë edicion, duke e mposhtur në derbin e javës së 9-të që u zhvillua…

P