Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kombëtarja A, Kryesore

Kosova pëson humbje edhe nga Ukraina 

9 tetor, 2016 – Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbjen e dytë radhazi në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Rusia 2018”. Pas humbjes së thellë tri ditë më parë kundër Kroacisë (0:6) në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër, kësaj radhe djemtë tanë janë mposhtur nga…

Kryesore

Përfaqësuesja e Kosovës mbajti seancën stërvitore në Krakovë 

8 tetor, 2016 – Përfaqësuesja e Kosovës mbajti sot pasdite seancën stërvitore në stadiumin “Cracovia”, ku pas analizave të ndeshjes me Kroacinë u angazhuan të detektojnë gabimet për të përmirësuar disa nga repartet. Futbollistët po punojnë me zell dhe përkushtim dhe atmosfera është mjaft e…

Aktivitete, Kryesore

FFK nënshkroi marrëveshje me kompaninë spanjolle “Kelme” 

5 tetor, 2016 – Sot para ndeshjes kualifikuese për Kampionatin Botëror “Rusia 2018”, Federata e Futbollit e Kosovës nënshkroi marrëveshjen për veshmbathje të ekipeve përfaqësuese me kompaninë e famshme spanjolle “Kelme”. Me rastin e ceremonisë së nënshkrimit të marrëveshjes kryetari Fadil Vokrri tha: “Është kënaqësi…

Kombëtarja A, Kryesore

Kosova e gatshme për sfidën me Kroacinë 

4 tetor, 2016 – Sot Përfaqësuesja e Kosovës ka mbajtur seancën e dytë stërvitore në prag të ndeshjes kundër Kroacisë në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas. Sikur dje edhe sot të pranishëm ishin qindra shikues dhe shumë media sidomos ato ndërkombëtare. Atmosfera në përfaqësuese është…

Kryesore

Kosova barazoi me Gjermaninë në miqësoren e "Beach Soccer" 

1 tetor, 2016 – Sot në ambientet e pishinës së Gërmisë, në Prishtinë u zhvillua ndeshja miqësore në “beach soccer” ndërmjet Kosovës dhe Gjermanisë, ndeshje kjo që u realizua në kuadër të bashkëpunimit ndërmjet FFK-së dhe DFB si dhe pas nënshkrimit të memorandumit për bashkëpunim….

P