Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

Gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Është caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 28-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 25-të në Ligën e Parë. Këtë javë e hap ndeshja ndërmjet Istogut dhe Hajvalisë, e cila do të zhvillohet të shtunën në stadiumin “Demush Mavraj”. Ndërkohë, ndeshjet…

Kryesore

Prishtina bindëse, Trepça’89 fitoi me vështirësi 

Sot janë zhvilluar ndeshjet e para të gjysmëfinales së Digitalb Kupës së Kosovës. Prishtina ka shënuar fitore në duel me Llapin në kryeqytet, me rezultat 3:0, duke bërë një hap të madh drejt finales së kësaj gare. Prishtina i zhbllokoi shifrat e kësaj sfide në…

Kryesore

Feronikeli vazhdon me fitore, Hajvalia barazon në kryeqytet 

Sot janë zhvilluar katër ndeshje në kuadër të javës së 26-të të Raiffeisen Superligës. Feronikeli ka vazhduar serinë pozitive, duke shënuar fitore tepër të rëndësishme si mysafir kundër Vushtrrisë, me rezultat 1:0. Kampionët në fuqi iu gëzuan tri pikëve me golin e Mentor Zhdrellës, në…

Kryesore

Vizita e delegacionit të FIFA-s e UEFA-s 

Sot më 13 prill delegacioni i FIFA-s dhe UEFA-s i përbërë nga Senesh Erzik, kryetar i Asociacioneve të FIFA-s, Peter Gilleron kryetar i FF së Zvicrës, që përfaqësojnë FIFA-n si dhe Thierry Favre dhe Nicolas Luca përfaqësueses të UEFA-s, kanë vizituar FFK-në, ku u pritën…

Kryesore

Hajvalia fiton me vështirësi, Prishtina fiton si mysafire 

Sot janë zhvilluar katër ndeshje në kuadër të javës së 23-të në Raiffeisen Superligë. Hajvalia ka realizuar fitore të rëndësishme, por tejet të vështirë në shtëpi kundër Drenicës, me rezultat 1:0. Golin e fitores për Hajvalinë e ka realizuar Semir Zeneli, me gjuajtje me kokë…

Kryesore

Feronikeli fitoi lehtësisht kundër Lirisë 

Skuadra kampione në fuqi e Kosovës, Feronikeli, ka shënuar fitore në kuadër të javës së 23-të në Raiffeisen Superligë, duke e mposhtur Lirinë, me rezultat 2:0. Sfidën e zhvilluar, të shtunën, në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, e ka mbizotëruar plotësisht skuadra e Feronikelit, e…

P