Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

Vashat e Llapit eliminuan Kosovën (P) pas penalltive 

Këtë mesjavë janë zhvilluar ndeshjet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës në konkurrencën e femrave. Ndeshja më interesante ishte ajo që u zhvillua sot në Breznicë, ndërmjet Kosovës (P) dhe Llapit. Fituesi i kësaj ndeshje u përcaktua vetëm pas penalltive, ku më të…

Kryesore

U caktuan çiftet gjysmëfinaliste të Digitalb Kupës së Kosovës 

  Sot në praninë  e Komisarit të Garave, Ismet Ahmeti, përfaqësuesit të Digitalbit, Adi Bejo, administratorit të FFK-së, Agron Shosholli dhe përfaqësuesve të klubeve është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinalet e Digitalb Kupës së Kosovës. Shorti në këtë rreth të garave i vuri përballë…

Kryesore

Besa e mposht kampionin në fuqi, Trepça'89 e mund Drenicën 

Sot janë zhvilluar dy ndeshjet e fundit në kuadër të javës së 20-të në Raiffeisen Superligë. Derbi i kësaj jave u zhvillua në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë, ku Besa shënoi fitore tepër të rendësishme kundër kampionit në fuqi, Feronikelit, me rezultat 2:1. Me këtë…

Kryesore

FFK bëri shpërndarjen e topave 

Sot më 9 mars në Shtëpinë e  Sporteve u bë shpërndarja e topave, për grupmoshat e reja të ekipeve të Superligës, Ligës së parë dhe 7 rajonet e FFK-së. Me këtë rast nënkryetari i FFK-së, z. Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm z. Eroll Salihu,…

Kryesore

Kosova fituese e turneut "Adem Jashari" në futsall 

Sot më 5 mars ka përfunduar Turneu ndërkombëtar “Adem Jashari” në futsall që u mbajt në kuadër të manifestimeve kushtuar Epopesë së UÇK-së. Para një numri të konsiderueshëm shikuesish janë zhvilluar dy ndeshje, për vendin e tretë ku u ballfaquan Turqia dhe Kosova “B” si…

Kryesore

Reagim i FFK-së 

Sot më 29 shkurt, në disa mediume në Kosovë, Kosovë lindore dhe Shqipëri është botuar një intervistë me presidenten e ri të FIFA-s z. Gianni Infantino dhënë gazetës zvicerane Blick, ku ai flet për jetën e tij dhe rrugëtimin deri të posti e të parit të FIFA-s. Në…

P