Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

U hodh shorti i Digitalb Kupës së Kosovës 

  Sot më 26 shkurt, në Shtëpinë e Sportit, në Prishtinë, është bërë tërheqja e shortit për çerekfinalen e Digitalb Kupës së Kosovës, ndeshjet e të cilit rreth do të luhen më 16 e 17 mars, 2016. Skuadra më me fat në shortin e sotëm…

Kryesore

Vokrri e Salihu udhëtuan në Cyrih 

Sot më 24 shkurt kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu kanë udhëtuar për në Cyrih të Zvicrës ku do të marrin pjesë në punimet e Kongresit të jashtëzakonshëm të UEFA-s që mbahet më 25 shkurt dhe atë të FIFA-s që mbahet më…

Kryesore

FFK-ja mori licencën e re nga MKRS-ja 

Federata e Futbollit e Kosovës sot ka marrë licencën e re për 4 vitet e ardhshme, nga Ministria e Kulturës , Rinisë dhe Sporteve. Në emër të FFK-së licencën e pranoi nënkryetari Agim Ademi, i cili me këtë rast ka falënderuar ministrin Kujtim Shala dhe…

Kryesore

Kosova e fitoi miqësoren me Shqipërinë 

Sot më 17 shkurt  në stadiumin “Elbasan-Arena”, në qytetin e bukur të Elbasanit, u zhvillua një ndeshje revyale për nder të 8 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, në organizim të ambasadës së Shqipërisë në Kosovë, përkatësisht ambasadorit Qemajl Minxhozi, ndërmjet Kombëtares së Shqipërisë…

Kryesore

Vokrri e Salihu ftohen në Kongreset e UEFA-s e FIFA-s 

Shtëpia e Futbollit Evropian, UEFA dhe ajo botërore FIFA i kanë dërguar ftesë kryetarit të FFK-së Fadil Vokrri dhe sekretarit të përgjithshëm Eroll Salihu, që të jenë pjesëmarrës në cilësi të vëzhguesit në punimet e Kongresit të jashtëzakonshëm të UEFA-s, që mbahet më 25 shkurt dhe atë…

Kryesore

Kosova U21 pësoi humbje nga Irani U19 

  Sipas programit të “Antalya Cup 2016”, Përfaqësuesja e Kosovës është dashur të takohet me Përfaqësuesen e Azerbejaxhanit U21, mirëpo meqenëse Azerbejxhani ishte larguar nga Antalya Cup qysh më 28 janar, organizatori u përkujdes që të gjejë një rival për të shfrytëzuar sa më mirë…

P