Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore, Lajmet

Kosova U-16 barazoi me Italinë 

Përfaqësuesja e Kosovës U-16 në stadiumin e qytetit  në Citta Di L’ Aquilla ka zhvillluar ndeshjen e parë kundër Përfaqësueses së Italisë  në kuadër të turneut ndërkombëtar “Coppa della Pace” . Ndeshja nisi me një mbizotërim të futbollistëve të Kosovës që rezultoi edhe me gol…

Aktivitete, Kryesore

Vokrri u prit nga Shukeri në Zagreb 

Kryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri i shoqëruar nga nënkryetari Agim Ademi sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kroacisë u pritë nga kryetari i saj z. Davor Shuker. Kryetari i FF të Kroacisë z. Shuker ka falënderuar delegacionin e FFK-së për këtë vizitë…

Kryesore

Gjilani fitoi derbin, Trepça'89 bindëse, Llapi fitoi në Vushtrri 

Skuadra e Gjilanit ka shënuar fitore me rezultat bindës kundër rivalit të qyteti, Dritës. Ndeshja derbi në kuadër të javës së parë në Raiffeisen Superligë, e zhvilluar në stadiumin e stërmbushur me tifozët “Intelektualët” dhe “Skifterat”, përfundoi me shifrat 0:3. Shifrat e kësaj sfide i…

Kryesore

Feronikeli dhe Besa e nisin edicionin me fitore 

Ka nisur sot edicioni i ri në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll. Besa ka shënuar fitore kundër Hajvalisë, në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë, me rezultat 1:0, me golin e Donald Sheqerollit, në minutën e  66-të. Ndërkohë, Feronikeli ka shënuar fitore në kryeqytet në përballje…

Kryesore

Më 31 gusht nis grumbullimi i Përfaqësueses 

Sot më 22 gusht u mbajt konferenca me media, ku mediave iu drejtuan sekretari i përgjithshëm i FFK-së Eroll Salihu, përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës Albert Bunjaku si dhe Artan Govori drejtor i përfaqësueseve dhe përgjegjës për marrëdhënie ndërkombëtare. Fillimisht gazetarët e pranishëm i ka…

Aktivitete, Kryesore

Vokrri priti ambasadorin O’Connell 

Sot më 20 gusht, kryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri  priti ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, z. Ruairi O’Connell, e ku ishin të pranishëm edhe nënkryetari Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu. Kryetari Vokrri duke i dëshiruar mirëseardhje ka falënderuar ambasadorin…

Aktivitete, Kryesore

Nga mbledhja e Komitetit Ekzekutiv të FFK-së 

Sot më 18 gusht KE i FFK-së mbajti mbledhjen e vet të radhës nën drejtimin e Fadil Vokrrit kryetar, ku debatoi për shumë çështje me rëndësi në futbollin e Kosovës. KE analizoi përgatitjet për edicionin e ri të garave dhe konstatoi se ato po rrjedhin sipas dinamikës…

Kryesore, Lajmet

U mbajt seminari me zyrtarë të klubeve 

Sot më 18 gusht në kuadër të përgatitjeve  për fillimin e edicionit  të ri të futbollit 2015 – 2016, Federata e Futbollit e Kosovës në ambientet e hotelit ” Sirius” në Prishtinë mbajti një seminar me drejtorë, sekretarë dhe administratorë të klubeve të futbollit. Të pranishmit i…

P