Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Aktivitete, Kryesore

FFK merr mbështetje nga kryetari i FFM-së 

Sot më 4 nëntor delegacioni i FFK-së, kryetari Fadil Vokrri dhe nënkryetari Agim Ademi, vizituan Federatën e Futbollit të Maqedonisë ku u pritën nga kryetari i saj Ilço Gjorgjiovski, nënkryetari Muhamet Sejdini dhe zv. sekretari i sekretarit të përgjithshëm Enver Sulejmani. Kryetari Vokrri e falënderoi…

Kryesore

Vokrri përgëzon Dukën dhe heronjtë kuqezi 

Kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri, menjëherë pas përfundimit të ndeshjes Armeni-Shqipëri, që u përmbyllë me fitoren e kuqezinjve, me rezultat 3:0, me çka Kombëtarja e Shqipërisë për herë të parë në historinë e saj u kualifikua për Kampionatin Evropian, që vitin e ardhshëm mbahet në…

Kombëtarja A, Kryesore

Kosova shkëlqeu kundër Guinesë Ekuatoriale 

Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar fitore në miqësoren ndërkombëtare kundër Guinesë Ekuatoriale, me rezultat 2:0. Ndeshja u zhvillua, të shtunën, në Stadiumin e Qytetit në Prishtinë, nëpër mot me shi. Futbollistët e përfaqësues tonë patën një paraqitje të shkëlqyeshme, sidomos në pjesën e parë, por numri…

Kryesore

Bunjaki: Kemi përballë një kundërshtar interesant 

Sot më 7 tetor Përzgjedhësi i Përfaqësueses “A” të Kosovës z. Albert Bunjaki mbajti një konferencë me media, ku shpalosi programin dhe publikoi listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen kundër  Guinesë Ekuatoriale. Duke i përshëndetur gazetarët e pranishëm përzgjedhësi Bunajki, falënderoi FFK-në dhe kryetarin…

Kryesore

Feronikeli arkëtoi tri pikë në duel me Besën 

  Skuadra kampione në fuqi, Feronikeli ka shënuar fitore shumë të vështirë, por tepër të rëndësishme në ndeshjen e përmbyllëse të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë. Deri te fitorja e gjashtë në këtë edicion Feronikeli arriti në duel me Besën, në sfidën e zhvilluar…

P