Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

Vokrri e Salihu u pritën nga presidenti Thaçi 

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu, në prag të nisjes për në Budapest, janë pritur sot nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi. Me këtë rast kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri falënderoi presidentin dhe institucionet e vendit,…

Kryesore

Nesër delegacioni i FFK-së udhëton në Budapest 

Nesër më 2 maj delegacioni i FFK-së, Fadil Vokrri kryetar dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu, do të udhëtojnë për në Budapest, ku janë të ftuar të marrin pjesë në Kongresin e 40-të të UEFA-s, i cili fillon punimet më 3 maj e ku do…

Kryesore

Trepça’89 e mposhti Feronikelin, Prishtina fitoi në shtëpi 

Sot janë zhvilluar pesë ndeshje në kuadër të javës së 28-të të Raiffeisen Superligë. Trepça’89 ka arritur ta mposhtë skuadrën kryesuese, Feronikelin, me rezultat 3:1 në stadiumin “Riza Lushta”, në Mitrovicë, duke ia ndërprerë serinë pozitive skuadrës nga Drenasi. Që nga fillimi i ndeshjes mitrovicasit…

Kryesore

Istogu e mposhti Hajvalinë 

  Skuadra e Istogut ka shënuar fitore në ndeshjen hapëse të javës së 28-të në Raiffeisen Superligë, duke e mposhtur Hajvalinë, me rezultat 1:0. Golin e vetëm në sfidën e zhvilluar në stadiumin “Demush Mavraj” e realizoi Besmir Fetahu, në minutën e 90-të. Me këtë…

Kryesore

Gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Është caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 28-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 25-të në Ligën e Parë. Këtë javë e hap ndeshja ndërmjet Istogut dhe Hajvalisë, e cila do të zhvillohet të shtunën në stadiumin “Demush Mavraj”. Ndërkohë, ndeshjet…

Kryesore

Prishtina bindëse, Trepça’89 fitoi me vështirësi 

Sot janë zhvilluar ndeshjet e para të gjysmëfinales së Digitalb Kupës së Kosovës. Prishtina ka shënuar fitore në duel me Llapin në kryeqytet, me rezultat 3:0, duke bërë një hap të madh drejt finales së kësaj gare. Prishtina i zhbllokoi shifrat e kësaj sfide në…

Kryesore

Feronikeli vazhdon me fitore, Hajvalia barazon në kryeqytet 

Sot janë zhvilluar katër ndeshje në kuadër të javës së 26-të të Raiffeisen Superligës. Feronikeli ka vazhduar serinë pozitive, duke shënuar fitore tepër të rëndësishme si mysafir kundër Vushtrrisë, me rezultat 1:0. Kampionët në fuqi iu gëzuan tri pikëve me golin e Mentor Zhdrellës, në…

P