Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

Kosova U21 pësoi humbje nga Irani U19 

  Sipas programit të “Antalya Cup 2016”, Përfaqësuesja e Kosovës është dashur të takohet me Përfaqësuesen e Azerbejaxhanit U21, mirëpo meqenëse Azerbejxhani ishte larguar nga Antalya Cup qysh më 28 janar, organizatori u përkujdes që të gjejë një rival për të shfrytëzuar sa më mirë…

Kryesore

Kosova U21 barazoi edhe me Shqipërinë 

Sot më 28 janar  në orën 15.00 Përfaqësuesja e Kosovës U-21 zhvilloi ndeshjen e 4-t në kuadër të “Antalya Cup 2016”, kundër Përfaqësueses së Shqipërisë. Në një ndeshje pothuajse të baraspeshuar edhe sa i përket rasteve dhe golave, skuadrat në fund u ndanë vllazërisht, me…

Kryesore

Drejtuesit e FFK-së u pritën nga ministri Shala 

Drejtuesit e Federatës së Futbollit të Kosovës, kryetari Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu janë pritur sot nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala. Me këtë rast ministri Shala i përgëzoi drejtuesit e kësaj federate për zgjedhjet në FFK dhe po ashtu…

Kryesore

Enis Alushi futbollisti më i mirë i vitit 2015 

Sot më 9 janar Federata e Futbollit e Kosovës në hotel “Emerald” me një cereomoni ka bërë shpalljen e Laureatëve për vitin 2015, ku ishin të pranishëm shumë personalitete të larta nga jeta  politike e sportive e Kosovës, kryetarë e përfaqësues të federatave mike dhe…

Kryesore

Stinori pranveror nis më 27 shkurt 

Federata e Futbollit e Kosovës njofton klubet dhe opinionin se stinori pranveror në Raiffeisen Superligë do të fillojë më 27 shkurt. Ndërkohë, një javë më vonë, më 5 mars, do të fillojnë garat në Ligën e Parë. Po ashtu është caktuar që afati kalimtar i…

Kryesore

Nga mbledhja e Komitetit Ekzekutiv të FFK-së 

Sot më 22 dhjetor Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ka mbajtur mbledhjen e vet të radhës, nën drejtimin e Agim Ademit nënkryetar ku debatoi për shumë çështje me rëndësi. KE analizoi edhe njëherë rrjedhën e kampionatit në të gjitha rangjet e garave si dhe Raportin e…

Kryesore

FFK e vlerëson mbështetjen e madhe që po i jep MKRS-ja 

Nënkryetari i parë i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu, janë pritur sot nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala. Me këtë rast, drejtuesit e FFK-së e falënderuan ministrin Shala për mbështetjen e jashtëzakonshme gjatë këtij…

P