Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

Stinori pranveror nis më 27 shkurt 

Federata e Futbollit e Kosovës njofton klubet dhe opinionin se stinori pranveror në Raiffeisen Superligë do të fillojë më 27 shkurt. Ndërkohë, një javë më vonë, më 5 mars, do të fillojnë garat në Ligën e Parë. Po ashtu është caktuar që afati kalimtar i…

Kryesore

Nga mbledhja e Komitetit Ekzekutiv të FFK-së 

Sot më 22 dhjetor Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ka mbajtur mbledhjen e vet të radhës, nën drejtimin e Agim Ademit nënkryetar ku debatoi për shumë çështje me rëndësi. KE analizoi edhe njëherë rrjedhën e kampionatit në të gjitha rangjet e garave si dhe Raportin e…

Kryesore

FFK e vlerëson mbështetjen e madhe që po i jep MKRS-ja 

Nënkryetari i parë i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu, janë pritur sot nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala. Me këtë rast, drejtuesit e FFK-së e falënderuan ministrin Shala për mbështetjen e jashtëzakonshme gjatë këtij…

Kryesore

Kuvendi zgjedhor më 15 janar 

Sot më 1 dhjetor Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ka mbajtur mbledhjen e vet të radhës, nën drejtimin e Agim Ademit nënkryetar, ku debatoi për shumë çështje me rëndësi. KE analizoi rrjedhën e stinorit vjeshtor të kampionatit 2015/16  në të gjitha rangjet e garave dhe pas…

Kombëtarja A, Kryesore, Të veçuara

Festë, emocion dhe spektakël futbolli 

Ndeshja miqësore ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë, e cila u zhvillua sot në stadiumin e stërmbushur në Prishtinë, ka përfunduar pa fitues, me rezultat të barabartë, 2:2. Megjithatë, loja e të dyja skuadrave, sidomos ajo e Kosovës bëri që të gjithë tifozët e pranishëm të ndahen…

P