Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Kryesore

Kryesore

20 vajza diplomojnë në kursin bazik për trajnere 

29 shtator, 2023 – Federata e Futbollit e Kosovës në bashkëpunim me Federatën e Futbollit të Norvegjisë ka organizuar kursin e radhës bazik për trajneret vajza/gra “Girls Football Coaching Course”. Dje dhe sot është mbajtur faza e përmbyllëse e këtij kursi për ciklin e këtij…

Kombetaret, Kryesore, Lajmet

U19/ Edhe një dardan më shumë te Kosova 

27 shtator, 2023 – Një tjetër futbollist ka vendosur të veshë fanellën e Kosovës. Bëhet fjalë për 17-vjeçarin Edion Gashi i cili luan në Bundesliga në ekipin “Schalke 04” në grupmoshën U19. Edioni luan në pozitën e mesfushorit ofensivë dhe po kalon një formë të…

P